ОКБ Мечникова   ОКБ ім. Мечнікова

Гіпопаратиреоз

Гіпопаратироз це захворювання при якому в організмі з яких-небудь причин виробляється недостатньо гормону паращитовидних залоз (паратирину) або порушується чутливість тканинних рецепторів до цього гормону, внаслідок чого знижується функція паратгормону. Цей стан супроводжується нападами тонічних судом.

Причиною гіпопаратиреозу бувають запальні процеси в паращитовидних залозах, крововиливу в паращитовидні залози в результаті травматичних пошкоджень шиї, отруєння стрихніном, свинцем, оксидом вуглецю, ріжків, гіповітамінозу вітаміну Д, при вагітності та кормах порушення всмоктування кальцію в кишечнику при впливі радіації.

К гіпопаратирозу можуть призвести метастази злоякісних пухлин до паращитовидних залоз. Іноді зниження функції паращитовидних залоз може бути вродженим у разі недорозвинення паращитовидних залоз у внутрішньоутробному періоді розвитку плода.

Гіпопаратироз розвивається при різних аутоімунних процесах:

  • первинний гіпотироз
  • хронічна недостатність кори надниркових залоз
  • поліендокринний аутоімунний синдром
  • сімейна ендокринопатія.

Але найчастіше причиною гіпопаратирозу буває хірургічне втручання на щитовидній залозі або інших органів шиї, коли випадково ушкоджуються паращитовидні залози. Особливо це відбувається при тотальному (повному) видаленні щитовидної залози з приводу раку щитовидної залози.


Консультації пацієнтів з діагнозом "Гіпопаратиреоз" проводиться щодня у робочі дні, з 9.00, у новому хірургічному корпусі, 6 поверх, відділення ендокринної хірургії